Bomo brez koncertnih dogodkov res do jeseni 2021?

Kako dolgo bomo ostali brez koncertnih dogodkov? (Foto: Sebastian Ervi from Pexels)
Kako dolgo bomo ostali brez koncertnih dogodkov? (Foto: Sebastian Ervi from Pexels)

Strokovnjaki za koronavirus menijo, da se lahko zgodi, da bomo ostali brez koncertov vse do jeseni 2021.

Rahlanje ukrepov bo potekalo postopoma in počasi

Za New York Times Magazine je spregovoril Dr. Zeke Emanual in se dotaknil predvsem situacije glede novega koronavirusa v Ameriki. Dr. Zeke Emanual je onkolog in bioetičar, ocenil pa je, da bi se ‘večja srečanja’, kot so koncerti, športne prireditve in konference, lahko varno nadaljevala šele zgodaj jeseni 2021.

Dejal je: ‘Ponovni zagon gospodarstva se mora izvajati postopno in začeti je treba z večjo fizično distanco na delovnem mestu, kar bi omogočilo, da se ljudje, ki so v manjši nevarnosti, lahko vrnejo na delo. Določene gradnje in delo v pisarni, kjer se lahko vzdržuje potrebna varnostna razdala, bi bilo smiselno, da se najprej vrnejo v ustaljene tirnice.’

Dodal je se: ‘Večja srečanja – konference, koncerti in športni dogodki – ko ljudje pravijo, da bodo preložili konferenco ali maturantski ples na oktober 2020, ne vem. kaj mislijo, resnično ne vem, kako verjetna je ta možnost. Mislim, da se bodo te stvari vrnile med zadnjimi. Realno govorimo o jeseni 2021.’

Številni festivali in koncert, ki so bili napovedani za letošnje poletje, so že odpovedani ali prestavljeni za nedoločen čas. Med njimi sta se znašla tudi slovita festivala Coachella in Glastonbury, organizatorji so namreč letošnjo izvedbo prestavili. Preostali, ki še niso odpovedani pa trepetajo, ali bodo dogodke lahko izpeljali, predvsem pa kako.

Kljub temu da je trenutno situacija takšna, kot je pa moramo vseeno strmeti v prihodnost glasbene industrije. Če se glasbena industrija namreč kmalu ne vrne v ustaljene tirnice, bo potreba znova razmisliti o tem, kako bodo preživeli glasbeni izvajalci, če ne bodo morali na turneje in koncerte, ki jim dajejo vsakdanji kruh. Prav tako mora vlada resno razmisliti, zakaj je živa glasba pomembna za ljudi in kako bodo izvajalci lahko preživeli, če ne smejo opravljati storitev, ki jih ponujajo.

V neljubem položaju se je znašel tudi naš največji festival MetalDays, ki že več dni zaman čaka na odgovor ustreznega Minstrstva. Več o tem si lahko preberete TUKAJ.

Ne smemo pa pozabiti niti dejstva, da je bila prav glasbena industrija zaradi novega koronavirusa in ukrepov, povezanih z njim, prizadeta med prvimi, več kot očitno pa se bo v ustaljene tirnice vrnila med zadnjimi …