Lou Koller

Lou Koller (Sick Of It All) znova z diagnozo raka na požiralniku

Lou Koller, pevec legendarne ameriške hardcore skupine Sick Of It All, se znova sooča z rakom na požiralniku.

Novico je razkril v videu, objavljenem 30. septembra prek družbenih omrežij skupine, kjer je povedal, da se je bolezen vrnila:

»Na žalost se je rak vrnil … in tokrat ni prišel sam,« je dejal Koller.

Le štiri mesece prej, maja 2025, je glasbenik javno sporočil, da je po diagnozi poleti 2024 in uspešno zaključenih kemoterapijah februarja letos uradno prost bolezni. Zdaj pa se spet sooča z novo bitko.

Koller je v sporočilu pojasnil, da je imel težave z okrevanjem, izgubljal je težo in težko zadrževal hrano, zato so mu opravili nove preiskave, ki so potrdile ponovitev bolezni. Kljub temu ostaja pozitiven:

»Vzemimo dan za dnem in bomo videli, kako bo šlo. Hvala vam za vso podporo – zelo mi pomeni. Bom vas sproti obveščal.«

Lou Koller je skupaj z bratom, kitaristom Petom Kollerjem, leta 1986 v Queensu (New York) ustanovil Sick Of It All. Današnjo zasedbo dopolnjujeta bobnar Armand Majidi in basist Craig Setari.

Po prvi diagnozi so številni prijatelji in oboževalci stopili skupaj: na platformi GoFundMe so za njegove stroške zdravljenja zbrali več kot 330.000 dolarjev, novembra pa je v newyorškem Irving Plaza potekal dobrodelni koncert I’m In The Fight With Lou, na katerem so nastopile različne lokalne skupine.

Sick Of It All so zaradi pevčeve bolezni odpovedali vse nastope in trenutno nimajo napovedanih koncertov.