Na letošnjem festivalu Wacken Open Air, ki je potekal med 29. julijem in 2. avgustom v nemški vasici Wacken, so organizatorji s posebno dron predstavo izkazali poklon legendarnemu pevcu skupine BLACK SABBATH, Ozziju Osbourneu.
Nad glavnimi festivalskimi odri se je izrisalo sporočilo “Ozzy, we love you”, ki so ga spremljale solze na obrazih obiskovalcev, pesem “Mama, I’m Coming Home” ter legendarni BLACK SABBATH hit “Paranoid”. Na velikih zaslonih so se sočasno predvajale podobe Ozzija, kar je ustvarilo ganljivo atmosfero in nepozaben spomin.
Žal je Ozzy Osbourne preminil v jutranjih urah 22. julija, kar je v uradni izjavi potrdila njegova družina:
“Z neizmerno žalostjo sporočamo, da nas je danes zjutraj zapustil naš ljubljeni Ozzy Osbourne. Ob sebi je imel družino in bil obdan z ljubeznijo. Prosimo vas za spoštovanje naše zasebnosti v teh težkih trenutkih,” so zapisali.
Čeprav uradni vzrok smrti ni bil razkrit, je Osbourne zadnja leta javno govoril o številnih zdravstvenih težavah, vključno s Parkinsonovo boleznijo in poškodbami, ki jih je utrpel leta 2019 ob padcu.
Njegova smrt je prišla le nekaj več kot dva tedna po njegovem zadnjem nastopu z BLACK SABBATH, ki je potekal na stadionu Villa Park v rojstnem mestu skupine, Birminghamu (VB). Tam je skupina izvedla štiri pesmi pred več kot 40.000 obiskovalci v živo, medtem ko si je prenos ogledalo še 5,8 milijona ljudi po svetu.
Ozzy je poleg tega odigral tudi solo set s petimi skladbami, medtem ko je sedel na prestolu, okrašenem z netopirji – simbolom, ki je za vedno povezan z njegovo ikonično glasbeno potjo.
